Across-طرز تهيه بسته اينترنتي  ايرانسل و فعال سازي آن در مودم همراه-مودم Across International-
مودم همراه آكروز-اينترنت همراه-مودم همراه آكروز-مودم جيبي3G--مودم همراه-اينترنت همراه-مودم مسافرتي-فلش مودم-GSM مودم-مودم يوااس بي كارت-مودم ديتا كارت-مودم امريكايي اصل-مودم كوالكام-EDGEمودم-مودم3.5G-HSUPA-HSUPA-USB Modem-QULCOMM HSUPA-GSM/GPRS/EDGE مودم آكروز

  شكل ظاهري مودم نصب كامل مودم ارزيابي مودم تهيه بسته اينترنتي پيكر بندي ايرانسل  

طرز تهيه بسته اينترنتي و فعال سازي آن در مودم Across International

فعال كردن بسته اينترنتي ايرانسل براي مودمAcross:

توجه:
مطالب اين صفحه كمابيش در مورد مودم هاي مختلف صدق ميكند.
قبل از پرداختن به نحوه فعال سازي ايرانسل به توضيحات كلي در باره اپراتورها ميپردازيم :

بعد از نصب كامل نرم افزار و سخت افزار مودم همراه نوبت فعال سازي بسته اينترنتي شماست تا بتوايد توسط مودم همراه به اينترنت وصل شويد.
گزينه هاي موجود براي اتصال به اينترنت از طريق مودم همراه بشرح ذيل است:
1-  بدون تهيه بسته اينترنتي رويايي - طلايي...! :
اين نوع اتصال به اينترنت سريع و آسان بوده اما  بسيار گرانقيمت است اگرچه ايرانسل مدتي است كه تعرفه آنرا كاهش قابل ملاحظه اي داده است و حتي بسته 5 هزار توماني براي يك ماه و 200 مگ حجم نيز اختصاص داده است.
همراه اول در زمان پرباري كيلو بايتي 15 ريال و در كــم باري 4 ريال بوده و ايرانسـل نيز مدتي است كه با تعرفه 3 ريال پر باري و يك ريال كم باري را محاسبه ميكند و زمان كم باري از ساعت 23 تا 7 صبح و نيز روزهاي تعطيل ميباشد.
لازم به ذكر است كه از اين طريق شما با پروتكل GPRS به اينترنت متصل ميشويد. اين پروتكل اگرچه سرعتي در حد اتصال تلفني (ديال آپ) است اما بدليل كم بار بودن پهناي باند آن معمولا خالي و با حداكثر سرعت ميباشد.
نكته مهم!
براي استفاده از روش گرانقيمت (يعني اتصال به اينترنت بدون خريد بسته هاي اينترنتي) حتما ميبايستي گوشي خود را پيكر بندي كرده و براي اينكار يا توسط اپراتورهاي مربوطه شفاها توضيح بخواهيد تا شما را راهنمايي كنند؛ (چرا كه گوشي هاي مختلف روش هاي مختلفي دارند) و يا اينكه توسط سايت آنها مرحله به مرحله عمليات مورد درخواست را انجام دهيد تا گوشي شما فعال شده و بتوانيد توسط گوشي و يا مودممتان با تعرفه گرانقيمت و با پروتكل gprs به اينترنت وصل شويد. و هيچ نيازي به وارد سازي كد ussd مربوطه نخواهيد بود.

2- استفاده از بسته هاي اينترنتي اپراتور دوم:
بسته هاي اينترنتي تحت عنوان بسته رويائي و يا طلايي بفروش ميرسد كه در روز هاي خاص ممكن است شرايط ويژه اي هم در نظر بگيرند.
در حال حاضر ايرانسل و همراه اول و تاليا اقدام به فروش بسته اينترنتي كرده اند كه شامل بسته اينترنتي يك روزه و يك هفته و يك ماهه ميباشد اما همراه اول بسته اينترنتي شبانه هم با تعرفه مناسب 3 هزار تومان در ماه را عرضه ميكند كه نسبت به بسته هاي روزانه آن از سرعت بيشتري برخوردار است چراكه تراكم كاربري بمراتب كمتري داشته و نسبتا مناسب است.و نيز جديدا بسته 6 ماهه را بمعرض فروش قرار داده كه از حجم بالايي برخوردار است اما حتما سرعت آنرا آزمايش كنيد وگرنه ممكن است كه نتوانيد از آن استفاده كنيد و پس گرفتن پولتان هم كار ساده اي نخواهد بود.
توجه:
قبلا همراه اول محدوديت فضا قائل نبود ولي بتازگي  حجم بسته اينترنتي يك و 6 ماهه را محدود كرده است و حجمي در حد 20 درصد بيش از ايرانسل تحويل ميدهد.

ايرانسل سرعت نسبتا خوبي دارد بخصوص در نيمه شب ها! و در زمان هاي خاصي از سال، گاه سرعت شبانه به حداكثر ميزان پروتكل EDGE كه 236 كيلو بيت بر ثانيه است ميرسد و در طول روز اما به هيچ عنوان اين سرعت قابل پيش بيني نبوده و از صفر بيت!! تا 230 كيلو بيت در حال تغيير ميباشد.

يك توصيه جدي به كاربران:
چنانكه ميخواهيد از اپراتور دوم استفاده كنيد و تجربه اي در مورد سرعت آن نداريد حتما ابتدا يك بسته اينترنتي يك روزه را براي مثلا وسط هفته خريداري كرده و سرعت آنرا آزمايش كنيد و در صورت راضي بودن بسته اينترنتي يكماهه خريداري نماييد.

3- استفاده از اپراتور سوم (رايتل):
خوشبختانه علي رغم وعده وعيدهايي كه داده شده بالاخره بعد از يكسال تاخير اپراتور سوم راه اندازي شد ولي اين اپراتور در مراحل ابتدايي تكامل قرار دارد و دست كم سرعتي كه قرار بود ارائه شود يعني 7.2 مگا بيت، اما در حد 3.6 مگا بيت بر ثانيه را به كاربرانش ارائه ميدهد (پروتكل D). اما خوشبختانه اين سرعت واقعي است و رايتل حاضر نيست مثل ديگر همكارانش تا جائيكه در توانشان هست كاربر ثبت نام ميكنند. رايتل ادعا ميكند كه سرعت اينترنتش تا 21 مگا بيت ميباشد كه البته خلاف واقع است. چراكه اساسا پروتكل نسل سوم (SHUPA) حداكثر سرعت دريافتش 7.2 ميباشد .

نكته:
در ايران فقط رايتل مجري اپراتور سوم ميباشد.


فعال كردن بسته اينترنتي ايرانسل براي مودمAcross:
در اينجا نحوه فعال سازي اپراتور ايرانسل را براي مودم همراه توضيح ميدهيم و همراه اول نيز تقريبا به همين سادگي است.
حتما ابتدا بسته اينترنتي تان را فعال كرده و سپس
مودم همراه را نصب نماييد.
 • ابتدا سيمكارت خود را پر كرده (حدود ده درصد بيش از هزينه بسته اي كه ميخواهيد تهيه كنيد.)
 • سپس كد فعال سازي بسته اينترنتي را وارد كرده تا پيام فعال سازي در دو مرحله بفاصله حدود 5 دقيقه دريافت شود.
 • آنگاه سيمكارت را داخل مودم گذاشته و مودم همراه را نصب نماييد.
 • بهتر است كه سيمكارت را درون گوشي تان از قيد پين كد آزاد كنيد تا دچار مشكلات اتصال به اينترنت نشويد.
 • سيمكارت هاي دايمي نياز به پر كردن نداشته و در صورتحساب ماهيانه منظور ميشود.
 • كد هاي فعال سازي سيمكارت دايمي و اعتباري با هم متفاوت ولي قيمت آنها يكي است.

براي سيمكارت اعتباري ايرانسل :

*140*3*7*1*1#

 

بسته يك روزه

150MB

  1000تومان

*140*3*7*1*2#

  بسته يك هفته

600MB

  4000 تومان

*140*3*7*1*3#

  بسته يك ماهه

2000MB

  10000 تومان
 • براي سيمكارت هاي دايمي ايرانسل  بجاي 140 عدد 130را وارد نمائيد.
 • براي جشنواره ها ممكن است 25 درصد به حجم بسته ها اضافه شود.
 • مهم: توجه داشته باشيد كه اگر يكي از بسته اينترنتي فوق را تهيه نكرده باشيد و يا بسته اينترنتيتان به اتمام رسيد بدون اطلاع شما از تعرفه گرانقيمت استفاده خواهد شد. بنابر اين مواظب اتمام بسته اينترنتي تان با شماره گيري ussd توسط مودم همراه يا تلفن همراه تان باشيد!
 • تعرفه گرانقيمت ايرانسل زمان پرباري كيلو بايتي 8 ريال (جديدا 3 ريال) و كم باري (از ساعت11 شب تا 7 صبح و پنجشنبه جمعه تمام ساعات) 1 ريال است.
 • شماره اطلاع از باقيمانده اعتبار بسته اينترنتي ايرانسل :

دايمي

*130*3*7*3*1#

اعتباري

*140*3*7*3*1#

 • در بعضي مودم ها دستيابي به دكمه ussd راه خاصي دارد مثلا در مودم همراه هاوويي E171 براي دستيابي به آن مسير ذيل را برويد:
  Balance/Activate payment card/My number
 • چنانكه قبل از موعد حجم بسته اينترنتي به اتمام رسيد ميتوانيد دوباره آنرا پر كنيد بهتر است كه هرگز قبل از اتمام فضاي اختصاص داده شده آنرا مجددا پر ننمائيد. و چنانكه در پايان مدت هنوز از اعتبار بسته اينترنتي ايرانسل شما باقي مانده باشد تا 90 روز آن باقيمانده براي بسته اينترنتي بعدي منظور خواهد شد.

بالاي صفحه

در صفحه بعد ميخوانيد:
فعال كردن بسته اينترنتي همراه اول براي مودم Across:
در صورت تمايل دكمه بزنيد!

توجه:
در بخش نصب مودم و پرسش و پاسخ به بسياري از سوالات و ابهامات شما كاربران عزيز در ارتباط با مودمهاي سيمكارتي پاسخ داده شده است. مطالعه اين بخش را بشما توصيه ميكنيم.

توصيف كامل مودم آكروز - نصب مودم - خريد اينترنتي - شماره حساب - فرم خريد - ديگر محصولات آكروز - مودمهاي همراه برگزيده-ارتباط با ما - درباره ما - پرسش و پاسخ - Woo Well Strong

Woo Well Strong-3g modem-usb cart-gsm modem-USB wireless modem-3G HSUPA USB Modem-GSM/GPRS/EDGE-modem-QULCOMM HSUPA
Free counter and web stats